Šití není
žádná VĚDA

Vím to, protože jsem vědec.

Matiku jsi nesnášela už na základce a máš pocit, že spočítat spotřebu na kolovku je nadlidský úkol?

Zapomeň na složité odvozování a počítání! Ke kurzům dostaneš sukňovou kalkulačku!

Ahoj, já jsem Lucka, ale vy mě znáte jako Nerdlenku.

V roce 2019 jsem nastoupila na doktorát z biochemie. Věda mě bavila a já jsem před sebou měla vysněnou kariéru vědce, který objeví lék na obezitu. I tak mi ale něco chybělo. Něco kreativního. Jednou jsem v Ikee narazila na látku na závěsy a rozhodla se, že si zkusím ušít kolovou sukni. Netušila jsem, že existuje zipová patka, nebo co je stehování. Na youtube jsem si našla první video návod a nějak jsem to zpatlala. Pak jsem si ušila další. Z dálky vypadala skvěle, ale zblízka snad ještě hůř než ta první.

Postupně jsem se pokusem a omylem naučila pořádně šít. Stálo mě hodně úsilí, než jsem pochopila, že lenost se nevyplácí. Že když se něco má šít na dvakrát a já to risknu a přišiju to najednou, tak se to po dvou vypráních rozpáře. Že je lepší si něco nastehovat než to desetkrát přešívat a párat. 

Nakonec mě šití začalo bavit víc něž věda. Rozhodla jsem se, že vytvořím kurz šití sukní, kde zjistíš, že na šití nepotřebuješ doktorát, protože se správným návodem to zvládne každý. A obzvlášť s tím mým, protože já se ve vychytávkách, které nám zjednoduší život naprosto vyžívám. Přidej se ke mně a ušij si sukni ve které se budeš cítit božsky.

Těším se na tebe

Lucka Holá

Ať je léto nebo zima,
ať jdu do práce nebo na ples,
vždy najdu v šatníku ideální
sukni pro každou příležitost!

Jeden střih - miliony variant!

Proč Nerdlenka?

nerd + švadlenka = Nerdlenka 

A kdo je to ten nerd? Nerd je slangové označení pro člověka, který je velmi zdatný v oboru nebo aktivitě, kterou se zabývá, a který se věnuje této oblasti velkému množství času a úsilí. Nejčastěji se používá pro lidi, kteří se věnují technologii, vědě nebo sci-fi. Někteří lidé se mohou cítit někdy trochu posměšně, pokud jsou označováni za „nerdy“, ale mnoho lidí to považuje za kompliment, protože to znamená, že jsou velmi zdatní a oddaní svému zájmu.

A já jsem totální nerd. Miluju technologie a chemii a ráda je mezi sebou kombinuju a dokonce je používám i pro tvoření. Ať už je to přivedení šití s projektorem do Čech (dokonce jsem přeložila kód program pro úpravu střihů do češtiny) a nebo návrh vlastního designu látky s chemickými baňkami. S tímhle úryvkem mi dokonce pomohla umělá inteligence. 

Mohlo by tě zajímat, že...

  • mám doktorát z biochemie.
  • jsem studovala půl roku v Rakousku a zúčastnila se vědeckých stáží v Tunisku, Irsku a Francii. 
  • miluju výtvarné techniky, kde můžu využít chemické znalosti jako leptání skla nebo chemické vypalování dřeva. 
  • jsem přesvědčila celou třídu na gymplu, abychom si vyrobili absolventská trička sami pomocí sítotisku.
  • se každý rok účastním chemického karnevalu a nadšeně vymýšlím skupinový/párový kostým.
  • mám manžela, který je stejný nerd jako já, a navíc mi pomáhá s podnikáním.
  • jsem na naši svatbu navrhla látku s baňkami a pak z ní ušila manželovi motýlka a kamarádkám sukně.