devítitýdenní on-line kurz

A přece se TOČÍ

Nauč se šít sukně, ve kterých se za tebou každý otočí.

Kurz momentálně není dostupný. Přidej se na čekací listinu a dám ti vědět, až ho znovu otevřu.​

Ušila sis první kolovku, ale teď nevíš jak pokračovat?

Ráda by ses naučila šít sukně do pevného pasu, ale sama si na to netroufáš?

Chceš si ušít kolovky s kapsami, do kterých se ti vejde mobil i klíče?

V kurzu A přece se TOČÍ si ušiješ 3 sukně s pevným pasem a kapsami!

Romantická zavinovací sukně s volánky

Sukně s volánkem je velký letní hit! Ukážu ti, jak ušít volánek, ale i jak sukni zakončit bez něj. Kapsa u pasu udrží mobil i u lehounkých látek. Naučíš se ušít zavinovací pas, který se nekrabatí.

Sukně na knoflíky s obrovskými kapsami

Kapsy, do kterých se vejde mobil i klíče? Naučíš se všít kapsu do dílové sukně. Na sukni si vytvoříš knoflíkové dírky a přišiješ knoflíky. Sukni si olemuješ šikmým proužkem, který si koupíš a nebo vyrobíš. 

Dlouhá společenská sukně na skrytý zip

Chceš i na svatbě nebo plese vypadat elegantně, ale potřebuješ kapsy? Do švu skryjeme kapsy i zip a nebudou vůbec vidět! Ukážu ti jak olemovat sukni, aby měla větší objem i bez spodničky.  

Staň se sukňovou návrhářkou. Kombinací různých technik, které se v kurzu naučíš, dokážeš z jednoho střihu vytvořit desítky variant nádherných sukní.

Možná už jsi zkoušela přišít zip, ale byl celý zvlněný a ještě nakřivo?

Kapes se bojíš, protože se ti posledně roztrhla, jakmile sis do ní něco dala?

Zvládla sis olemovat sukni v minikurzu, ale další druhy lemů jsou pro tebe záhada?

V kurzu se naučíš nové techniky, které posunou tvé šití na novou úroveň!

Tři druhy zapínání

Naučíš se všít skrytý zip do sukně, tak aby nebyl vidět, ušít úhledné knoflíkové dírky a udělat zavazování, které nebude v pase zkrabacené.

Tři druhy kapes

Kapsy nesmí chybět na žádné sukni. Po kurzu zvlásneš všít kapsu do švu, ušít kapsu klínovou (jako na džínech) nebo zkonstruovat dílovou kapsu.

Tři druhy lemování

Společně si olemujeme sukni šikmým proužkem, volánkem a krinolínovou páskou. Podíváme se na to jak si vyrobit vlastní volánek i šikmý proužek.

Kolová nebo půlkolová?

Všechny sukně si můžeš ušít buď v  kolové a nebo půlkolové variantě. U kolovky i půlkolovky ti ukážu, jak střih upravit tak, aby z něj vznikla zavinovací, dílová i dlouhá sukně.

Ať je ti 20 nebo 50, ať je zima nebo léto, ať jdeš na pláž, do práce nebo na ples, s kolovou sukní nešlápneš vedle. ​

V kurzu získáš:

Přednášky plné praktických ukázek, vlastních zkušeností, vědeckých poznatků a zajímavostí materiálech, jehlách, typech postavy i údržbě šicího stroje. 

Podrobné videonávody na 3 sukně jsou natáčené krok za krokem, aby podle nich sukně zvládl ušít i sebevědomý začátečník. 

Podpůrnou fb skupinu, protože ve dvou se to lépe táhne a co teprv až nás bude víc. Není nad to sdílet svoje úspěchy i neúspěchy v partě stejně naladěných holek.

Členskou sekci, kde se ti budou všechna videa postupně zobrazovat. Po přihlášení najdeš všechny materiály na jednom místě.

Pravidelná online setkání, kde se každý týden můžeš ptát na všechno, co ti z videonávodů nebylo jasné.

Kalkulačky na spotřebu, tvorbu střihu a nebo typ postavy. Stačí naklikat míry a kalkulačky to spočítají za tebe. 

Roční přístup do členské sekce, aby ses zpětně mohla k návodům vrátit a podívat se na správný postup.

Kurz trvá 9 týdnů. Nezapomeň si proto v kalendáři zarezervovat každý týden pár hodin, ať si se mnou můžeš ušít tři druhy sukní.

Jak bude kurz probíhat?

Objednání látek
(1 týden)

1. týden kurzu dostaneš seznam materiálů a pomůcek. Změříš se a podle typu své postavy si vybereš typ sukně. S pomocí kalkulačky a plánku odhadneš spotřebu a objednáš si látky.

Příprava na šití
(1 týden)

2. týden kurzu se připravíme na šití. Vysrážíš si látky, naučíš se konstruovat kolovky a odhadnout spotřebu látek na papíru i v počítači. Ukážu ti, co dělat, když ti nešije stroj.  

Šití zavinovací a knoflíkové sukně
(4 týdny)

Během 4 týdnů si ušiješ zavinovací a knoflíkovou sukni. Naučíš se konstruovat různé typy kolových sukní, vytvořit volánek, šikmý proužek i ušít knoflíkové dírky. 

Bonusy
(1 týden)

Ušít dvě sukně během 4 týdnů může být náročné. Než se vrhneme na třetí sukni, tak si dáme odpočinkový týden a ušijeme si gumičku, motýlek, mašličku nebo čelenku ze zbytků látek. 

Šití sukně na zip
(2 týdny)

Poslední dva týdny se budeme věnovat dlouhé elegantní sukni. Naučíš se všít kapsy i skrytý zip do švu, a jak olemovat sukni, aby měla objem i bez spodničky. 

BONUSY aneb "To ještě nebylo všechno!"

Zástěra Magnolia

Ušij si retro zástěru Magnolia a vyfikni se i do kuchyně! Zástěra má kolovou sukni lemovanou krajkou a obří kapsy. Zavazovací popruhy jsou variabilní a umožní to, že zástěra sedí velikosti S i XXL.

Ušij si tylovou kolovku

Týden na ušití tylové kolovky není dlouhá doba. Pro ty kdo to nestihli, mám skvělou zprávu! Videonávody na tylovou kolovku dostaneš jako součást kurzu A přece se točí. 

Návod na doplňky se zbytků

Při šití nám vždy zbyde spousta větších i menších odstřižků. Nebudeme je vyhazovat, ale vyrobíme si z nich ladící doplňky do vlasů. Baret, mašličky, čelenky, motýlky nebo gumičky. 

Jak narýsovat střih v počítači

Nerada rýsuješ na papír? Ukážu ti volně dostupný program Inkscape, ve kterém si můžeš sukni narýsovat, odhadnout spotřebu látky a připravit pro tisk a nebo promítnutí projektorem.

Koupíš si raději tři kolové sukně a nebo za stejnou cenu kurz, díky kterému si jich můžeš ušít nekonečně mnoho?​

Co o kurzu A přece se točí! napsaly účastnice

Kurz sa mi velmi páčil. Naucila som sa používať rôzne pätky čo som nikdy predtým nepoužila a dosť uľahčujú šitie. Ušila som si sukne na každú príležitosť. Či na bylinky, do mesta, či na oslavu. Milujem keď sa točia😍 Zožala som v nich veľký úspech 😀 a hlavne už si nikdy nemusím kupovať sukňu v obchode keďže som sa naučila vypočítať si strih presne na mieru 🤩 Už sa teším na tylovú sukňu a moje letné outfity. Ako povedala moja spolužiačka v umeleckej škole, že som neprehliadnuteľná 🥰 Ďakujem Luci za skvelé vysvetlenie, promtné odpovedanie na otázky a príjemný čas strávený v kurze. Nech sa darí 😘❤️🌞I když šít umím, tak mi přinesl opravdu mnoho nových informací a vychytávek, se kterými jsem si nevěděla rady, případně jsem zjistila, jak "to" lze udělat lépe. Pokud bude další kurz bez váhání se do něj přihlásím!
Lenka
Super kurz a skvělé střihy na sukně spolu s jasnými instrukcemi a názornými videi! Úžasná podpora po celou dobu a já jsem se díky kurzu ty sukně naučila nejen šít, ale hlavně nosit! (Protože ty z obchodu nemívají kapsy a bez kapes já nedám ani ránu... :-)) Už i kamarádka si u mě jednu objednala, a to je na oblečení taky dost vybíravá 🙂 Takže, Luci, děkuju za novou závislost!
Hanka
Kurz A přece se točí byl pro mě super jízda. Každá sukně úplně jiná a i když měl člověk zpočátku pocit, že něco nebude úplně jeho styl a kdo ví jak se v tom bude cítit... Tak při tom vytváření krůček po krůčku se nešlo do nich nezamilovat a neužívat si nošení svého vlastního výtvoru! Navíc Lucka má vše opravdu pečlivě zpracované a promyšlené do nejmenšího detailu. Ke každé sukni hned několik postupů, nespočet vychytávek a vtipných varování z vlastního šití o tom, co všechno se může pokazit. 😀 A k tomu všemu jako bonus její okamžitá pomocná ruka.
Baru
Moc děkuji za kurz. Lucka měla promakaná videa a přestože by se mohlo zdát, že to je "jen" kolovka, tak u každého střihu je několik různých variant, jak si tu svoji odlišit a přizpůsobit na míru svým potřebám a očekávání - od volby materiálu, přes rozhodnutí celý kruh/půlkruh až po detaily jako typ volánku apod. Moc se mi líbilo, že Lucka ukázala a vysvětlila různé techniky šití a výsledek byl vždy krásný- jak zvenku, tak uvnitř. Pokud mi nebylo něco jasné, nebyl problém se doptat.
Karolína

Sukně, které si ušily holky v kurzu A přece se točí!

Proč jít do kurzu s Nerdlenkou?

  • Nejsem vyučená krejčová. Není to tak dávno, kdy jsem se učila šít z video návodů na youtube a vím, kde přesně se dá udělat chyba. Sama jsem jí totiž udělala, a pomůžu ti neopakovat moje chyby. Myslím, že není jediný správný způsob, jak se něco dá ušít. Ode mě rozhodně neuslyšíš, že „takhle se to přece nedělá“.
  • Jsem vědec a mám doktorát. To znamená, že umím předávat velmi složité informace dalším, a při přednáškách pro školy je podat i tak, aby to pochopilo dítě na základní škole. Proto se vyhýbám složitým pojmům a všechno ti vysvětlím i bez nich. Navíc se na šití dívám z jiného úhlu než ostatní. Třeba pod mikroskopem nebo prováděním šicích experimentů.
  • Mám ráda vychytávky, které mi usnadní šití. Proto jsem pro tebe spolu s manželem připravila užitečné kalkulačky, které ti pomůžou vše spočítat. Ukážu ti jak polohovat střih v programu na počítači a pak ho promítnout projektorem a nebo jednoduše na papíru jen s pravítkem a kružítkem. 
  • Nebojím se chyb. Ve škole nás vždycky učili, že chyba je špatná a trestali nás za to špatnými známkami. Pro mě jsou ale chyby něco, z čeho se poučím a co mě posune vpřed. Proto ti ukážu svoje největší šicí přešlapy a tvým chybám se společně zasmějeme a nebudeme se z nich hroutit. 
  • Miluju šití a šiju i složité projekty, které mě v šití vždy posunou o kousek dál. Kromě bot jsem si už ušila snad úplně všechno a i na ty boty se časem chystám. Bundu, šaty, kraťasy, trička, braletku, kalhotky i kabelky a batoh. 
  • Mám přehled, co který stroj zvládne a jak se na nich šije. Vím jak se šije s elektrickým šicím strojem ale začínala jsem na šlapací Minervě a pak Veritasce. 
  • Do mých kurzů zdarma se přihlásilo už 3000 žen a podle mých instrukcí si ušilo spoustu sukní. 

Otázky, co se ti teď možná honí hlavou

Pokud jsi zvládla ušít tylovou kolovku, tak dokážeš ušít i sukně z kurzu A přece se točí. Stačí trocha odvahy a snahy a za 8 týdnů budeš mít ušité sukně jak na ples, tak do kanceláře nebo na pláž. 

To kolik času budeš týdně potřebovat je hodně individuální. Každý pátek zveřejním nová videa, ale nemusíš na ně koukat hned a můžeš si šití zorganizovat podle sebe. 

Videa ti zůstanou celý rok, takže i když nestihneš sukni došít do konce kurzu, tak si videa můžeš pustit později. 

Nemusíš, videa pro tebe nahrávám předem. Jediné on-line setkání je na živém vysílání. Toho se ale nemusíš účastnit, protože ho budu nahrávat a záznam pak dám do podpůrné skupiny. 

Přidej se do mého kurzu a já ti to povím 😀

Chceš si ušít sukně, ve kterých se za tebou každý otočí?

Přidej se na čekací listinu.