desetitýdenní on-line kurz

A přece se TOČÍ

Nauč se šít sukně, ve kterých se za tebou každý otočí.

Do kurzu se momentálně nedá přihlásit, ale chystám další běh. Bojíš se, že to prošvihneš? Přihlaš se na čekačku a já ti dám vědět, hned jak spustím přihlašování!

Ušila sis první kolovku, nadchlo tě to stejně jako mě, ale teď nevíš jak pokračovat?

Ráda by ses naučila šít i sukně do pevného pasu, ale sama si na to netroufáš?

Zajímají tě další metody lemování a druhy kapes, kterými můžeš ozvláštnit své sukně?

Přidej se do kurzu A přece se TOČÍ a naučíš se to!

Tři druhy kolových sukní

Podíváme se na rozdíly mezi kolovou, třičtvrtě kolovou a půl kolovou sukní. Naučíš se je vytvořit a uvidíš, jak vypadají na různých postavách.

Tři druhy zapínání

Naučím tě všít skrytý zip do sukně, tak aby nebyl vidět, ušít úhledné knoflíkové dírky a udělat zavazování, které nebude v pase zkrabacené.

Tři druhy kapes

Kapsy nesmí chybět na žádné sukni. Po kurzu zvlásneš všít kapsu do švu, ušít kapsu klínovou (jako na džínech) nebo zkonstruovat dílovou kapsu.

Tři druhy lemování

Společně si ušijeme vlastní šikmý proužek, vytvoříme volánek nebo zpevníme lem krinolínovou páskou.

Staň se sukňovou návrhářkou. Kombinací různých technik, které se v kurzu naučíš, dokážeš z jednoho střihu vytvořit desítky variant nádherných sukní.

Co si v kurzu ušiješ?

Romantická zavinovací sukně s volánky

Hit loňského léta – zavinovací sukně s volánkem. Ukážu ti rozdíl mezi kolovým a řaseným volánkem a taky, jak všít do sukně klínové kapsy. Naučíš se ušít široký zavinovací pas, který se nekrabatí.

Sukně na knoflíky s obrovskými kapsami

Kapsy, do kterých se vejde mobil i peněženka i klíče? Naučíš se všít kapsu do dílové sukně. Podíváme se na přišívání knoflíků i dírky. Ušijeme si vlastní šikmý proužek a olemujeme s ním sukni.

Dlouhá společenská sukně na skrytý zip

Ať už na ples nebo na svatbu. Skrytý zip, kapsy  ve švu a lemování krinolínovou páskou na sebe nepřilákají pozornost, ale z elegantní společenské  sukně udělají i sukni praktickou.

Co v kurzu získáš

Výuková videa – Videonávody jsou natáčené krok za krokem, aby podle nich zvládl sukni ušít i sebevědomý začátečník. 

Podpůrná fb skupina –  Ve dvou se to lépe táhne a co teprv až nás bude víc. Není nad to sdílet svoje úspěchy i neúspěchy v partě stejně naladěných holek. 

Členská sekce  Facebooková skupina je super, ale příspěvky se v ní snadno ztratí. Proto se ti budou všechna videa postupně zobrazovat ve členské sekci, ke které budeš mít přístup.

Pravidelná online setkání  Každý týden se sejdeme na on-line vysílání, kde se můžeš ptát na všechno, co ti z videonávodů nebylo jasné. 

Kalkulačky  Ať už si chceš spočítat spotřebu, vytvořit střih a nebo zjistit typ postavy, stačí naklikat svoje míry do mých kalkulaček a o ony to spočítají za tebe. 

Roční přístup  K videům budeš mít přístup celý rok, takže se zpětně můžeš vrátit a podívat se na správný postup.

Ukázka šití s projektorem  Pro ty, kteří neradi rýsují na papír, mám návody, jak zkonstruovat střih v počítači a jak ho promítnout projektorem. Samozřejmě to ale ukážu i na papíře. 

Kurz začíná 6. března a bude trvat 10 týdnů do 14. května. Nezapomeň si proto v kalendáři zarezervovat každý týden pár hodin, ať si se mnou můžeš ušít tři druhy sukní.

Jak bude kurz probíhat?

Konstrukce střihů
(2 týdny)

První dva týdny budeme konstruovat střihy na jednotlivé sukně. Projdeme si materiály, naučím tě odhadnout jaká bude spotřeba a jak vypadají různé sukně na různých postavách.

Příprava látek
(1 týden)

Vím, že objednání látek chvíli trvá. Proto si po konstrukci střihů, počkáme ještě týden, než začneme šít. Připravíme si látky, vysrážíme je a nachystáme si všechno na šití.

Šití sukní
(7 týdnů)

Během 7 týdnů si ušijeme 3 sukně a během šití se naučíš šít 3 různé pasy, druhy kapes a lemování.  Nemusíš šít denně ani obden, abys zvládla všechno dokončit. Kurz tě pohltí ale nezahltí. 

Podpora navíc
(3 týdny)

Bojíš se, že nebudeš stíhat? Přístup k videím ti garantuju na celý rok, ale vím, že videa občas nestačí. Proto nechám podpůrnou skupinu otevřenou až do konce května, aby ses měla kde ptát.

Během jara si společně ušijeme tři sukně, které ale unosíš jak v létě na pláži, na podzim v kanceláři nebo na zimním plese.

BONUSY aneb "To ještě nebylo všechno!"

Ušij si valentýnskou kolovku

Týden na ušití valentýnské kolovky není dlouhá doba. Pro ty kdo to nestihli, mám skvělou zprávu! Videonávody na valentýnskou kolovku dostaneš jako součást kurzu A přece se točí. 

Návod na doplňky se zbytků

Při šití nám vždy zbyde spousta větších i menších odstřižků. Nebudeme je vyhazovat, ale vyrobíme si z nich ladící doplňky do vlasů. Baret, mašličky, čelenky, motýlky nebo gumičky. 

Návod na pudlí aplikaci

V  50. letech letěly aplikace na sukních. Malé obrázky, které si doma dokáže udělat každý. Mám pro tebe návod a šablonu na aplikaci pudlíka od Pandalandiy, která je mistryně aplikací.

Ať je ti 20 nebo 50, ať je zima nebo léto, ať jdeš na pláž, do práce nebo na ples, s kolovou sukní nešlápneš vedle.

Co o mém prvním kurzu Valentýnské kolovky napsaly účastnice

Naprosto úžasný kurz. Velmi pečlivě a poctivě připravený a "neošizeny" jak je na dnešní dobu zvykem, kdy se člověk v kurzu dozví polovinu informací co potřebuje, případně se musí přihlašovat na další kurz, aby zjistil co dál! I když šít umím, tak mi přinesl opravdu mnoho nových informací a vychytávek, se kterými jsem si nevěděla rady, případně jsem zjistila, jak "to" lze udělat lépe. Pokud bude další kurz bez váhání se do něj přihlásím!​
Hani
Lucka je úžasná, počínaje kalkulačkou, kterou vymyslela až po celý třídenní kurz, který zorganizovala. Ušetřilo mi to,jako samoukovi spoustu práce, nervů a párání a vznikla krásná sukně, na kterou bych si sama nikdy netroufla!
Katka
Skvelý kurz, kolovú sukňu som si chcela už dávno ušiť, ale nejako som to nevedela vypočítať. Kalkulačka je skvelá pomôcka, aké pomocou Lucky som sa to naucila aj vypočítať. Kurz skvelý, Lucka veľmi aktivna, rada vždy ochotne poradila. Veľmi sa mi páčil.
Lenka
Nie som moc suknovy typ. Myslela som ze s tými poporodnymi krivkami kolovka jednoducho nebude pre mňa. A viete čo? Sedí mi a pacim sa sama sebe keď ju mam takže áno, kolovka pekne vyzerá aj keď máte väčšie krivky a teda ten pocit ze sa opäť cítim viac ženský je na nezaplatenie. Kurz bol pekne zrozumiteľný a veľmi dobre sa podľa neho silo, DAKUJEM
Nika

Proč jít do kurzu s Nerdlenkou?

  • Nejsem vyučená krejčová. Není to tak dávno, kdy jsem se učila šít z video návodů na youtube a vím, kde přesně se dá udělat chyba. Sama jsem jí totiž udělala, a pomůžu ti neopakovat moje chyby. Myslím, že není jediný správný způsob, jak se něco dá ušít. Ode mě rozhodně neuslyšíš, že „takhle se to přece nedělá“.
  • Jsem vědec a dělám doktorát. To znamená, že musím předávat velmi složité informace dalším, a při přednáškách pro školy je podat i tak, aby to pochopilo dítě na základní škole. Proto se vyhýbám složitým pojmům a všechno ti vysvětlím i bez nich. 
  • Mám ráda vychytávky, které mi usnadní šití. Proto jsem pro tebe spolu s manželem připravila užitečné kalkulačky, které ti pomůžou vše spočítat. Ukážu ti jak polohovat střih v programu na počítači a pak ho promítnout projektorem a nebo jednoduše na papíru jen s pravítkem a kružítkem. 
  • Nebojím se chyb. Ve škole nás vždycky učili, že chyba je špatná a trestali nás za to špatnými známkami. Pro mě jsou ale chyby něco, z čeho se poučím a co mě posune vpřed. Proto ti ukážu svoje největší šicí přešlapy a tvým chybám se společně zasmějeme a nebudeme se z nich hroutit. 
  • Miluju šití a šiju i složité projekty, které mě v šití vždy posunou o kousek dál. Kromě bot jsem si už ušila snad úplně všechno a i na ty boty se časem chystám. Bundu, šaty, kraťasy, trička, braletku, kalhotky i kabelky a batoh. 
  • Vím jak se šije s elektrickým šicím strojem ale začínala jsem na šlapací Minervě a pak Veritasce. Mám přehled, co který stroj zvládne a jak se na nich šije. 
  • Do mého prvního kurzu zdarma se přihlásilo 1600 žen a podle mých instrukcí si ušilo spoustu sukní. 

Koupíš si raději tři kolové sukně a nebo za stejnou cenu kurz, díky kterému si jich můžeš ušít nekonečně mnoho?

Otázky, co se vám teď možná honí hlavou

Pokud jsi zvládla ušít valentýnskou kolovku, tak dokážeš ušít i sukně z kurzu A přece se točí. Stačí trocha odvahy a snahy a za 10 týdnů budeš mít ušité sukně jak na ples, tak do kanceláře nebo na pláž. 

To kolik času budeš týdně potřebovat je hodně individuální. Každé pondělí zveřejním nová videa, ale nemusíš na ně koukat hned a můžeš si šití zorganizovat podle sebe. 

Videa ti zůstanou celý rok, takže i když nestihneš sukni došít do konce kurzu, tak si videa můžeš pustit později. 

Nemusíš, videa pro tebe nahrávám předem. Jediné on-line setkání je na živém vysílání. Toho se ale nemusíš účastnit, protože ho budu nahrávat a záznam pak dám do podpůrné skupiny. 

Přidej se do mého kurzu a já ti to povím 😀

akční cena jen do 14.2.
jednorázově